Majkel 4 miesiące temu
Majkel Verified #randki

10 Błędów początkujących par

Związki nigdy nie są proste, nic więc dziwnego, że popełnia się na ich początku błędy. Część z nich nie wpływa negatywnie na relację, ale jeśli będą się powtarzać, mogą zacząć irytować partnera. Przejrzyj poniższą listę i zastanów się, które jej elementy pojawiają się w twojej relacji. Możesz nawet nie zdawać sobie sprawy z tego, że takie zachowania wam szkodą, a nie są tylko elementem każdej zaczynającej relacji.


1. Spędzacie ze sobą za dużo czas

W każdym związku musi być czas na bycie razem i bycie osobno. Wiele par na początku zbyt często ze sobą przebywa, przez co zaniedbują inne sfery swojego życia. W ten sposób łatwo jest stracić przyjaciół albo dobre kontakty z rodziną, czy nawet zaniedbywać swoje obowiązki w pracy. Pamiętaj, żeby dzielić swój czas mądrze.


2. Od razu zasypujecie się wspólnymi wizjami

Po pierwszych tygodniach związku nie ma sensu planować wspólnej przyszłości. Jest jeszcze za wcześnie, żeby określić, czy naprawdę chcecie spędzić resztę życia razem. Jeśli zbyt wcześnie zaczniecie myśleć o czymś wspólnym, złamiecie sobie serca, jeśli coś między wami jednak po czasie się zepsuje.


3. Wydajecie ma siebie masę pieniędzy

Związek nie polega na wydawaniu fortuny na każdej randce. Wielu mężczyzn uważa, że muszą za wszystko płacić, kupować drogie prezenty bez okazji albo zabierać swoją partnerkę do drogich restauracji. W praktyce związek wcale nie musi tak wyglądać, a przywiązywanie się do tej wizji tylko uszczupli twój portfel.


4. Myślisz tylko o swoich potrzebach

Na początku wiele osób skupia się na tym, czego one chcą. Chcą widzieć się z partnerem, chodzić z nim po mieści albo dzwonić do niego codziennie. Warto wziąć też pod uwagę chęci i możliwości tej drugiej osoby. Jeśli narzucisz jej swoją wizję idealnego związku, nie poznasz jej dobrze i nie dowiesz się, jaka jest naprawdę.


5. Starasz się zmienić swojego partnera

Kiedy zaczynasz nowy związek, musisz uświadomić sobie, że nie zmienisz swoje partnera, bez względu na to, jak mocno będziesz się starać. Jeśli coś w nim nie podoba Ci się na tyle, że nie możesz tego znieść, to od razu mu o tym powiedz albo zerwij. Nie zakładaj, że uda Ci się wyhodować dla siebie idealnego partnera.


6. Oczekujesz niemożliwego do spełnienia

Zbyt wysokie oczekiwania zabijają związki. Nigdy nie oczekuj, że twój partner da Ci coś, czego nie ma. Oczekiwania są ważne, ale nie możesz mieć nadziei, że druga osoba w pełni się do nich dostosuje. Jeśli twój partner nie chce Cię utrzymywać, to nie będzie tego robił. To analogiczna sytuacja do zmian na siłę.


7. Unikasz rozmów o emocjach

O ile na początku związku rozmawianie o emocjach nie jest jeszcze tak ważne, to twój partner może mieć wrażenie, że twoje milczenie to okazanie tego, że coś Ci nie pasuje. Nie musisz kłamać i deklarować uczucia, których nie czujesz, ale nie milcz, kiedy twój partner oczekuje odpowiedzi. Bądź po prostu maksymalnie szczera.


8. Za mocno skupiasz się na seksie

Seks jest ważną częścią związku, ale nie możesz skupiać się tylko na nim. Jeśli każde spotkanie będzie prowadzone przez Ciebie tak, żeby jak najszybciej skończyć w łóżku, twój partner poczuje się przedmiotowo. Nie ma znaczenia, jakiej jest płci. Nikt nie chce budować z osobą, która realizuje tylko i wyłącznie swoje seksualne potrzeby.


9. Wciąż flirtujesz z innymi osobami

Jeśli zaczynasz budować poważny związek, odinstaluj wszystkie aplikacje randkowe i przestań flirtować z innymi. Nie ważne, czy robisz to, bo ponosi Ci to ego, czy nie chcesz wyjść z wprawy, nie możesz udawać przed partnerem, że Ci na nim zależy i jednocześnie cały czas szukać ewentualnej drugiej opcji.


10. Udajesz, że to nic na poważnie

Jeśli wiesz, że twój partner nastawia się na poważny związek, ale Ty tego nie chcesz, nie oszukuj się, że to tylko relacja na chwilę. Im dłużej z nim będziesz, tym trudniej będzie Ci w przyszłości zerwać. Jeśli nie chcesz niczego na poważnie, powiedz to na samym początku, a jeśli chcesz, to nie udawaj, że cały czas nie jesteś zdecydowana.


https://zakochanapolska.pl

Czy płatne portale randkowe są lepsze?

Majkel
3 tygodnie temu

Polski Ład sprawi, że podatek liniowy stanie się fikcją. Jest petycja

Majkel
5 miesięcy temu

Psychologia konsumpcji - klucz do biznesowego sukcesu?

Majkel
5 miesięcy temu

Przyjaźń damsko męska?

Majkel
3 tygodnie temu

Zachowania, które utrudniają odchudzanie

Majkel
5 miesięcy temu