Majkel 5 miesięcy temu
Majkel Verified #randki

Czy można zostać oszukanym na portalu randkowym?

Oszuści nigdy nie śpią i dla zysku albo dla zabawy są w stanie wykorzystać każdego. Nie brakuje ich też na portalach randkowych, gdzie korzystają z uśpionej czujności innych użytkowników, nierzadko wyłudzając od nich pieniądze. Oszustwa na portalach randkowych są bardzo popularne i każdy może paść ich ofiarą, bez względu na to, jak bardzo będziemy starali się zachować ostrożność.


Schematy postępowania oszustów na portalach randkowych są bardzo podobne. Przeważnie wynajęta aktorka czy aktor uwiarygodniają cały proceder, ale zdarza się też, że oszust sam przeprowadza całą akcję. Wszystko zaczyna się od znalezienia nowej ofiary za pomocą portalu randkowego. Wszystko zaczyna się normalnie, od wymiany wiadomości. Potem, jeśli wszystko idzie dobrze, zaczynamy rozmawiać przez telefon albo video chat. Oszuści stosują najróżniejsze techniki, żeby nas w sobie rozkochać, ale przeważnie łączy ich jedno: wszyscy mieszkają poza granicami Polski.


Oszuści przeważnie prowadzą bardzo długą grę, ale nie dotyczy ona tylko jednej ofiary naraz. Kilka czy nawet kilkanaście utrzymywanych relacji nie stanowi dla nich problemu. Kiedy zaczyna się ona porządnie rozwijać i staje się poważna, oszust proponuje spotkanie albo czeka, aż taka inicjatywa wyjdzie ze strony jego ofiary. Wtedy okazuje się, że aby wyjechać do Polski, potrzebne są mu pieniądze, których on sam obecnie nie posiada. Przeważnie nigdy nie jest nawet rozpatrywany wariant, żeby to oszust został przez nas odwiedzony. To dla nas bardzo wygodna opcja, więc sami jej nie proponujemy.


Jak nie trudno się domyślić, za brakiem wystarczających środków do odwiedzenia Polski kryje się oczywiście prośba o ich przysłanie, najlepiej bezpośrednio na konto. Osoba oszukiwana już wtedy może zrozumieć, że jest to zwykły przekręt, ale przeważnie jesteśmy zaślepieni miłością i wizją szybkiej wizyty z ukochaną czy ukochanym i wysyłamy pieniądze. Po czasie okazuje się, że nastąpiły komplikacje i potrzebne są większe środki. I tak parę razy, aż oszukany nie zacznie zadawać niewygodnych pytań albo oszust zostanie zadowolony i sam całkowicie urwie kontakt.

7 wskazówek, jak rzucić etat i zacząć swoja działalność

Majkel
5 miesięcy temu

Rosnąca inflacja. Jak się przed nią bronić

Majkel
5 miesięcy temu

Istota biznesu według psychologów - jak osiągnąć sukces?

Majkel
5 miesięcy temu

Floyd Mayweather vs. Conor McGregor SHOWTIME

Majkel
5 miesięcy temu

Czy Smart TV przejmie rynek gier?

Majkel
5 miesięcy temu