Majkel 3 miesiące temu
Majkel Verified #porady

Czy wszystko może stać się biznesem?

Znalezienie swojego pomysłu na biznes wcale nie jest dziś trudne, ale łatwo jest wpaść w pułapkę zbyt pozytywnych założeń. W obecnych czasach można zarobić praktycznie na wszystkim, ale nie każdy poradzi sobie z takim wyzwaniem. Wiele osób podrzuca na swoich social mediach pomysły na biznes, często bardzo proste do zrealizowania, ale niekoniecznie przynoszące na tyle duże zyski, aby stały się one źródłem utrzymania.


Nie każde zajęcie przynosi zyski

Wiele na pierwszy rzut oka mądrych i przemyślany pomysłów na biznes po dłuższym czasie prowadzenia nie jest w stanie na siebie zarobić. To dlatego, że wiele działalności jest kosztownych, wbrew temu, o czym mogą zapewniać osoby je proponujące. Młodych ludzi przyciąga łatwa perspektywa zarobku, ale często nie zdają sobie sprawy z tego, że bez wysiłku nie zarobią. Niestety szczególnie w początkowych miesiącach działania może się okazać, że taki biznes nie jest w stanie się utrzymać, ponieważ osoba go prowadząca nie ma ani chęci, ani wiedzy, żeby doprowadzić go do rentownego poziomu.


Nie każdy pomysł przyjmie się w danym środowisku

Są biznesy, które doskonale poradzą sobie w jednym mieście, ale niekoniecznie będą mogły utrzymać się w innym. Powodzenie każdej działalności w dużej mierze zależy od rynku zbytu i tego, jak chłonny on jest. Przez to wiele biznesów staje się nieopłacanych ze względu na to, że nikt nie chce skorzystać z ich usług. Można to w prosty sposób nadrobić, prowadząc sprzedaż wysyłkową na cały kraj albo powoli rozszerzać swoją działalność, ale nie zawsze będzie to możliwa opcja, szczególnie dla fizycznych usługodawców, którzy muszą dojechać do klienta, żeby zarobić. Utknięcie z biznesem w złej lokacji to dla niego wyrok śmierci.


Czasami koszty przerastają przychody

Najczęstszym powodem upadania biznesów nie jest brak chęci do pracy czy niewielu klientów, ale ogromne koszty, które trzeba ponosić w związku z ich prowadzeniem. Wiele osób chętnie ponosi na początku swojej przygody wydatki, bo są przekonane, że dzięki temu ułatwią sobie w przyszłości zarabianie sporych pieniędzy, ale bardzo często przez takie myślenie pozostają z długami. Jeśli ktoś nie ma doświadczenia w biznesie i zakłada, że koszty zmienią się w dochód pasywny, to bardzo często jest w błędzie. Jeśli nie da się przewidzieć, czy jakiś biznes na siebie zarobi, lepiej ponosić poszczególne koszty stopniowo.

Zachowania, które utrudniają odchudzanie

Majkel
5 miesięcy temu

Skuteczny marketing - koncepcja marketingowa i branding

Majkel
5 miesięcy temu

Zasada wzajemności- jedna z kluczowych reguł perswazji

Majkel
5 miesięcy temu

Jak marketing wpływa na podświadomość? Czy jest to etyczne?

Majkel
5 miesięcy temu

Kwota wolna od podatku dla firm - jak obliczyć

Majkel
5 miesięcy temu