Majkel 4 miesiące temu

Jak dobrać myszkę do grania? Porady i propozycje

W czasach prężnego rozwoju e-sportu warto pogłębić swoją wiedzę na temat myszek do PC. Przekrój sprzętu jest na tyle duży, że z powodzeniem znajdziesz coś dla siebie, niezależnie od tego czy jesteś początkującym graczem, czy profesjonalistą. Z pewnością zastanawiasz się co sprawia, że myszka będzie dobra (bo cena to nie jedyne kryterium wyboru)? Na jakie parametry zwrócić uwagę i które firmy są aktualnie wiodące? Odpowiedzi oraz 5 modeli wybranych przez nas znajdziesz poniżej.


W całym zestawie do grania rola myszki jest nie do przecenienia. Kiedyś stanowiła ona proste narzędzie pracy, które reagowało na intencje użytkownika. Dziś to skomplikowana maszyna od której zależy być albo nie być zawodników oraz ich komfort przy długotrwałej rozgrywce. Jest więc tak samo ważna jak wnętrze komputera, czy ekran (link do artykułu). Dlatego warto poświęcić jej więcej uwagi, bez względu na to czy decydujemy się na myszkę przewodową czy bezprzewodową.


Cechy dobrej myszki

Osoba, która od święta rozegra partię z rodziną też może nazwać się graczem. Analogicznie większość sprzętu dostępnego na rynku jest dziś gamingowy, choć wiele propozycji od producentów do grania się nie nadaje. Nazwa i terminologia bywa myląca i często jest jedynie chwytem marketingowym. Dlatego, by wybrać zwróć uwagę na te aspekty.


Przede wszystkim dobra myszka musi mieć odpowiedni sensor. Nie jest wymagana pięciocyfrowa rozdzielczość DPI, ale wysoka precyzja działania. Koniecznie przed zakupem zobacz na ten parametr. W sprzęcie o niższej cenie dobre sensory mają oznaczenia A3050 lub PMW3320, nieco wyżej – A3090 lub PMW3310, PMW3330, PMW3360 czy TrueMove 3.


Inny ważny czynnik to czas reakcji mierzony w ms (odświeżanie 1000 kHz). Niezależnie od półki cenowej, myszka powinna mieć 1 ms reakcji. Większa wartość może sprawić, że nasz przeciwnik będzie miał fory, a nasze wyniki znacznie się pogorszą.


Nie bez znaczenia pozostaje też optymalna waga myszki, która jest kwestią subiektywą. Jednym bardziej będzie odpowiadała cięższa, innym lżejsza. Trzeba zwyczajnie przetestować kilka modeli.


Sprawdź także parametr nazywany LOD (lift off distance). Termin ten sprowadza się do wysokości na jakiej myszka przestaje działać po podniesieniu jej do góry. W niektórych grach ma to szczególnie istotne znaczenie, gdy trzeba podnieść myszkę do góry bez utraty jej częstotliwości.


Do tego, zobacz dokładnie jak wykonana jest myszka, czy współgra z podkładkami, czy ma antypośligowe materiały na wierzchu i czy tworzywo z których została wykonana są dobrej jakości? Odpowiedź na te pytania przybliży ci zakup odpowiedniego modelu. Pamiętaj, że każdy z przycisków będzie wciskany wiele milionów razy przy aktywnej rozgrywce, dlatego sprzęt musi to wszystko wytrzymać.


Jeśli szukasz zaawansowanej myszki, możesz oczekiwać braku akceleracji, najlepszych materiałów, automatycznego zapisu ustawień, dodatkowych przycisków i pełnej personalizacji. Z cech dodatkowych warto wyszczególnić jeszcze podświetlenie RGB, przydatne podczas grania w nocy i ciemnych pomieszczeniach.


https://dribbble.com/PhotoClicker/about


Free Stock Photos

Dlaczego wspólne hobby w związku jest ważne?

Majkel
5 miesięcy temu

Gdzie i kiedy na grzyby w tym roku?

Majkel
5 miesięcy temu

Jak kupić samochód używany - praktyczny poradnik

Majkel
5 miesięcy temu

Kilka porad o pierwszych randkach

Majkel
5 miesięcy temu

Znaczenie komunikacji z klientem w skutecznej sprzedaży

Majkel
5 miesięcy temu