Majkel 5 miesięcy temu
Majkel Verified #porady

Zachowania, które utrudniają odchudzanie

Jest wiele osób, które mają za sobą mnóstwo nieudanych prób zredukowania wagi ciała. Każdą nową dietę osoby takie zaczynają z dużym entuzjazmem. Wierzą, że tym razem uda mi się zgubić chociaż kilka kilogramów. Niestety bardzo szybko występuje zniechęcenie i rozczarowanie, w efekcie czego często kolejna cudowna dieta bywa przerywana. Przyjrzyjmy się więc temu, jakie najczęściej błędy popełniają osoby, którym nie udaje się schudnąć.


Podjadanie

Podjadanie między posiłkami to jeden z grzechów głównych osób, które często się odchudzają. Takie osoby, co prawda mają wyznaczony swój plan żywienia i teoretycznie zgodnie z nim spożywają główne posiłki. Niestety pomiędzy nimi podjadają bardzo różne niezdrowe przekąski i zwykle są przekonane że zjadły jedynie odrobinę. Okazuje się, że podjadanie bardzo często występuje nie w pełni świadomie. Otóż robimy to podczas przygotowywania obiadu, gdy oglądamy telewizję, przy pracy przy komputerze a nawet gdy czytamy książki. Niestety zwykle wtedy nie kontrolujemy tego, ile zjedliśmy orzeszków czy słonych paluszków. Podjadanie to zgubny nawyk dla odchudzania, bo wtedy nasz układ pokarmowy otrzymuje sygnał, że musi cały czas pracować. Specjaliści zalecają aby spróbować przez jakiś czas skrupulatnie spisywać, jakie produkty i w jakich ilościach były podjadane. Wynik może być dość szokujący dla osoby odchudzającej się, jednak być może taka kalkulacja zadziała mobilizująco.


Unikasz węglowodanów

Mit o konieczności unikania węglowodanów w czasie odchudzania niestety na dobre zakorzenił się świadomości wielu osób. Wiele osób jest przekonanych, że aby schudnąć wystarczy nie jeść pieczywa, rezygnują więc z kanapek. Tymczasem, warto jeść węglowodany określonego rodzaju. Osoby odchudzające się, powinny wybierać pieczywo pełnoziarniste i takie same makarony. Zdecydowanie są one potrzebne naszemu organizmowi, po to abyśmy mogli mieć energię do dobrego funkcjonowania.


Nieodpowiednia ilość płynów

Wiele osób próbujących zrzucić wagę zapomina o tym, by dostarczyć swojemu organizmowi właściwą podaż płynów. Picie odpowiednich płynów bardzo sprzyja uzyskiwaniu smukłej sylwetki. Powinniśmy pić około dwóch litrów wody dziennie, jednocześnie osoby odchudzające się powinny unikać wszelkich napojów, które są sztucznie dosładzane. Chodzi tu przede wszystkim o napoje gazowane kolorowe. Uważać też trzeba na niektóre soki ze sklepu, dlatego warto przed zakupem czytać ich składy.


Brak aktywności fizycznej

Aby odchudzanie było skuteczne trzeba nie tylko zmienić nawyki żywieniowe ale także zwiększyć swoją aktywność fizyczną. Wiele osób niestety tego unika i mają problem z tym, żeby zmobilizować się do najprostszych aktywności. Stoją za tym złe nawyki takie jak na przykład jeżdżenie wszędzie samochodem. Tymczasem podczas odchudzania wystarczy niezbyt forsowny ale regularny ruch. Warto codziennie wybrać się na spacer, pojeździć rowerem albo pogimnastykować się w domu. Pamiętajmy o tym, że wysiłek fizyczny przyspiesza naszą przemianę materii a to wspomaga proces odchudzania.


Za mało posiłków dziennie

Kolejny mit jaki panuje wśród osób odchudzających się to przekonanie, że należy jeść mało i rzadko. Jest to oczywistą nieprawdą. Osoba odchudzająca się powinna spożywać 5 posiłków dziennie. Najbardziej obfitym posiłkiem jest obiad a następnie śniadanie. Nie należy też zapominać o drugim śniadaniu i podwieczorku, które w zasadzie powinny mieć postać zdrowej przekąski. Jeśli przerwy między posiłkami będą bardzo długie, to będziemy mieć większą skłonność do podjadania, bo do mózgu wysyłana jest informacja o niedoborze cukru. Ktoś, kto nic nie je od rana do popołudnia prawdopodobnie pod wieczór zje dużo więcej i będą to produkty bardzo słodkie.

7 wskazówek, jak rzucić etat i zacząć swoja działalność

Majkel
5 miesięcy temu

Jak kupić samochód używany - praktyczny poradnik

Majkel
5 miesięcy temu

Czy można zostać oszukanym na portalu randkowym?

Majkel
5 miesięcy temu

Czy weganizm jest nienaturalny? Kilka słów na temat diety i naturalnoś...

Majkel
4 miesiące temu

Przyjaźń damsko męska?

Majkel
3 tygodnie temu